Międzynarodowe, nowoczesne studia MBA ważnym elementem międzynarodowej kariery

W dzisiejszych czasach nie wystarczy zdobyć tytuł magistra, by mieć po studiach dobrą pracę. Ukończenie najlepszej w kraju uczelni też nie gwarantuje sukcesu. Osoby, które chcą osiągnąć najwyższe szczeble w międzynarodowej karierze menedżerskiej, powinny pomyśleć o uzupełnieniu wiedzy na zagranicznych uczelniach.

Menedżerowie chcący poszerzyć swoją wiedzę na programie MBA prowadzonym przez zagraniczną uczelnię wcale nie muszą jechać do Stanów Zjednoczonych, kolebki studiów MBA, by zaznać prawdziwie międzynarodowego charakteru programu biznesowego. Nie trzeba wybierać się w daleką podróż, aby studiować z menedżerami pochodzącymi z różnych krajów. Jednym z kierunków może być Wiedeń, a dokładniej tamtejsza uczelnia ekonomiczna - Wirtschafts Universität (WU). Około 60-70% jej studentów pochodzi z różnych stron świata. Organizatorzy tych studiów cenią różnorodność krajów pochodzenia swoich studentów i na to stawiają w swojej komunikacji marketingowej. Na kampusie WU spotkać też można naszych rodaków. Warto zatem się zastanowić co ich zachęciło do opuszczenia naszego kraju i szukania szczęścia za granicą.

Jedną z zachęt może być zdobycie nie tylko teorii zarządzania międzynarodowymi projektami czy firmami, ale także uzyskanie praktycznego doświadczenia w pracy z ludźmi z różnych krajów i kultur. Dobrym pomysłem są zatem międzynarodowe studia MBA. Nie chodzi tu jednak o procentowy udział zagranicznych wykładowców czy też anglojęzycznych materiałów używanych na wykładach, lecz o pochodzenie studentów. To właśnie umiędzynarodowienie studiów to jedna z kluczowych cech dobrych programów MBA, mówi prof. Bodo Schlegelmilch, dziekan WU Executive Academy. Wśród uczestników programu Global Executive MBA można spotkać studentów z Austrii, Niemiec, Rosji, Indii, Ukrainy, Chorwacji oraz USA. Ponadto studenci przygotowują projekt w ramach zadania VTP (Virtual Team Project), w czasie którego współpracują w wirtualnym zespole on-line ze studentami z uniwersytetu w Gunagzhou w Chinach oraz Carlson School of Business z USA. Finałem tej pracy jest wspólne spotkanie i prezentacja wyników w czasie sesji wyjazdowej do USA. Zatem międzynarodowy charakter studiów może przyciągać studentów do studiowania MBA.

Międzynarodowość to nie jedyna cecha atrakcyjnych studiów MBA przydatnych do osiągnięcia sukcesu w budowaniu kariery w międzynarodowych firmach. Kolejnym elementem jest otwartość na innowacje. Przykładem otwartości może być choćby otwarty przed kilkoma tygodniami nowoczesny kampus WU wybudowany kosztem prawie 500 mln EURO. Każdy z budynków tego wiedeńskiego kompleksu został zaprojektowany przez innego architekta. Dzięki temu powstał kontrowersyjny, lecz pełny różnorodności kompleks naukowy jednej z największych uczelni ekonomicznych w Europie. Spacer po kampusie to inspirująca przygoda i źródło pozytywnego natchnienia. Jednakże uczelnia ta gwarantuje nie tylko przyjazne otoczenie, ale także komfort i nowoczesne warunki nauczania. A to - jak podkreśla Paul Kospach, szef działu public relations WU Executive Academy - ważny atut w ofercie dla międzynarodowego, nowoczesnego oraz wszechstronnego studenta.

WU Executive Academy
Budynek WU Executive Academy
(źródło:mat. prasowe)
Sala wykładowa WU EA
Sala wykładowa WU Executive Academy
(źródło:mat. prasowe)
WU Library
Wnętrze biblioteki WU (źródło:mat. prasowe)
Campus WU
Kampus WU (źródło:MBA Portal)

Podsumowując wysoka jakość nauczania, międzynarodowy charakter studiów, nowoczesne i komfortowe warunki do nauki, a także kilka dyplomów renomowanych uczelni podczas studiowania na pojedynczym programie MBA, jak jest na programie oferowanym przez Wirtschaft Universitaet oraz Carlson School of Business, to jedne z najważniejszych, chociaż nie jedyne, cechy atrakcyjnych studiów MBA. Warto zatem się zastanowić nad wyborem studiów MBA z Europy. Dobrym pomysłem może być Austria. To zaledwie 55 minut samolotem z Warszawy, by znaleźć się w międzynarodowej i nowoczesnej kuźni biznesu.


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz
Jakub Leszczyński

Jakub Leszczyński

Redaktor MBA Portal

Media Społecznościowe

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl