5 sposobów na finansowanie MBA

5 sposobów na finansowanie MBA

Programy MBA należą do jednych z najdroższych studiów oferowanych przez uczelnie, szkoły biznesu i instytucje akademickie. W Polsce ceny studiów MBA zaczynają się od kilku tysięcy złotych a kończą prawie na 80 tys. To nie mała inwestycja i w czasach zawirowań gospodarczych nie łatwa do sfinansowania. Wiele osób zastanawia się na tym, w taki sposób sfinansować studia MBA.

Amerykańskie podejście do rozwoju osobistego i nauki zachęca do podejmowania studiów w czasach kryzysu i spowolnienia gospodarczego. Tłumaczy się to tym, że w czasach, gdy produkcja zwalnia, nie należy na siłę zwiększać produktywności, ale raczej warto zwolnić a zyskaną w ten sposób energię przeznaczyć na naukę i w ten produktywny sposób można przeczekać kryzys. Dzięki rozwojowi wiedzy, np. poprzez podjęcie studiów MBA, zyskamy nowe możliwości i w czasie rozwoju gospodarczego będziemy mieli jeszcze większe możliwości produkcyjne.

W teorii wygląda to pięknie, ale nawet niedrogie studia MBA nadal stanowią znaczącą inwestycję. Według badania Rynku MBA 2021 przygotowanego przez MBA Portal średni koszt studiów MBA w Polsce to prawie 27500 zł. To nie mała kwota i sporo osób może nie mieć odłożonych takich pieniędzy. Istnieje sporo możliwości finansowania studiów MBA. Poniżej przedstawiamy pięć możliwych sposobów, aby sfinansować swój program MBA.

Artykuł dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników z aktywnym dostępem PREMIUM

Prosimy się zalogować, aby przeczytać cały artykuł


Komentarze

Brak komentarzy...


Jakub Leszczyński

Jakub Leszczyński

Redaktor MBA Portal

Media Społecznościowe

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl