• Sesja na Uniwersytecie Minnesoty

  Kategoria: Publikacje

  WEMBA

  W dniach 10-17 maja br. studenci II roku programu WEMBA wzieli udział w międzynarodowej sesji na Uniwersytecie Minnesoty

  Od 15 lat Szkoła Główna Handlowa oraz University of Minnesota realizują wspólnie program Warsaw Executive MBA (WEMBA). Oprócz programu WEMBA oraz Carlson Executive MBA w Minneapolis, amerykański partner SGH prowadzi podobne studia w Austrii we współpracy z Vienna University of Economics and Business i w Chinach - wspólnie z Lingnan University College at Sun Yat-sen University. Obejmująca trzy kontynenty sieć instytucji edukacyjnych stanowi unikalną platformę pozwalającą studentom nie tylko na teoretyczne zgłębianie problemów globalizacji, ale także doświadczenie jej efektów w praktyce.

  Studenci drugiego roku wszystkich wspomnianych programów biorą udział w ćwiczeniu, które całkowicie odbiega od akademickiej rutyny. W ramach tzw. Virtual Team Project (VTP) opracowują wspólnie projekty biznesowe, a zwieńczeniem tej kilkumiesięcznej pracy jest International Residency Session w Minneapolis, podczas której projekty te są prezentowane.

  Wyjazd do Minnesoty i bogaty program kilkudniowej sesji, obejmujący zajęcia seminaryjno-dyskusyjne w „macierzystej" amerykańskiej uczelni studentów WEMBA, wizyty studyjne w firmach, publiczną prezentację zespołowych projektów biznesowych, program towarzysko-integracyjny oraz udział w uroczystości wręczenia dyplomów absolwentom Uniwersytetu Minnesoty, to nie tylko pasjonująca przygoda, ale także szansa nawiązania cennych kontaktów na świecie.

  Jak nietrudno się domyślić, studenci z wielkim entuzjazmem odnoszą się do tej formy zajęć. Bardzo cenią sobie możliwość sprawdzenia się w pracy w międzynarodowych zespołach, których członkowie należą do tak odmiennych kręgów kulturowych i środowisk biznesowych. VTP zmusza ich do wypracowania skutecznych sposobów komunikowania się, przedstawiania pomysłów, motywowania innych członków zespołu, podejmowania decyzji i uzgadniania podziału pracy. Tak więc, oprócz poszerzenia wiedzy związanej z konkretnym projektem biznesowym, mają oni także możliwość udoskonalenia „miękkich" umiejętności, tak przecież ważnych przy współpracy z innymi ludźmi, niezależnie od dziedziny, której ta współpraca dotyczy.

  W tegorocznym Virtual Team Project wzięło udział ponad 170 studentów z 18 krajów. Utworzyli oni 28 zespołów, a opracowywane przez nich już od jesieni projekty biznesowe zostały zaprezentowane w maju, podczas sesji w Minneapolis.

  Dokumenty kandydatów do XVI edycji programu WEMBA przyjmowane są do 11 czerwca 2010 roku.

Media Społecznościowe

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl