• MBA Day - WSB Chorzów 08.09.2012

  Kategoria: Publikacje

  Sprawdź, czy najwyższy stopień biznesowego wtajemniczenia jest dla Ciebie!

  Praktyczni - przyjaźni - prestiżowi

  Uczelnia warta jest tyle, ile warci są jej absolwenci. Chorzowska Wyższa Szkoła Bankowa traktuje swoich studentów jako przyszłych ambasadorów marki. Doświadczenie uczy, że trudno o lepszą reklamę, niż marketing szeptany. Cóż zatem robimy, by nasz absolwent z dumą pokazywał dyplom Wyższej Szkoły Bankowej pracodawcom? Kształcimy przyjaźnie, praktycznie i dla rynku pracy. Dbamy także o prestiż Uczelni i pozytywną świadomość jej marki. W końcu szkoły dzielą się na dobre i złe, a stereotypowy podział na publiczne i niepubliczne z jakością kształcenia nie ma nic wspólnego.

  Wyznacznikiem prestiżu uczelni jest między innymi prowadzenie elitarnych studiów Master in Business Administration. Chorzowska Bankowa jest jedyną na Śląsku uczelnią, w której funkcjonują dwa równoległe programy MBA. Pierwszy to Executive MBA we współpracy z brytyjskim Coventry University.

  Nasz drugi, nowy produkt, to polskojęzyczne studia MBA z amerykańskim partnerem Franklin University. Koncentrujemy się tu na zagadnieniach zarządzania międzynarodowego. Program MBA oferowany przez Wyższą Szkołę Bankową na Wydziale Zamiejscowym w Chorzowie to pierwszy i jedyny program na Górnym Śląsku opracowany z udziałem amerykańskiego partnera, który ma duże doświadczenie w kształceniu na poziomie studiów MBA. Struktura chorzowskiego Programu jest tak ukształtowana, by podkreślać rolę strategicznego zarządzania w biznesie międzynarodowym. Interdyscyplinarna wiedza oraz wymiana doświadczeń między wykładowcami i słuchaczami reprezentującymi różne branże służy rozwiązywaniu realnych problemów przedsiębiorców, sprzyja rozwojowi firmy i ich własnemu, a szerokie kontakty biznesowe okazują się bezcenne dla karier zawodowych uczestników studiów.
  W związku z trwającą rekrutacją, organizujemy MBA DAY - event, na który zapraszamy największych specjalistów z dziedziny ekonomii oraz szeroko pojętego biznesu. Przedsięwzięcie kierujemy do kadry kierowniczej śląskich firm, mediów, , słuchaczy MBA, studiów Podyplomowych oraz kadry zarządzającej naszego Programu Partnerstwa Biznesowego.

  Dziś sporo mówi się o praktyczności kształcenia i konieczności budowy relacji z otoczeniem gospodarczym. Dla nas to żadna nowość. Od pięciu lat realizujemy program Partnerstwa Biznesowego, w ramach którego związały się z nami tak przestiżowe firmy jak Deloitte, ING Bank, DB Schenker, Grupa Żywiec i kilkanaście innych. Ich udział w życiu uczelni daleko wykracza poza standard w postaci organizacji praktyk czy prowadzenia zajęć. Pracodawcy mają realny wpływ na programy kształcenia - procedury przewidują recenzowanie treści programowych i efektów kształcenia przez współpracujące z Wydziałem firmy, które ponoszą współodpowiedzialność za to, czego i jak uczymy. I z tego właśnie realnego wpływu jesteśmy szczególnie dumni. A że praktyki dla naszych Studentów organizujemy w ponad 1000-cu firm - no cóż, to dla nas nic specjalnego, choć dla wielu wynik nieosiągalny.

  Nasza sprawność kształcenia pokazuje, że potrafimy przeprowadzić studenta przez meandry procesu dydaktycznego. Organizacja obsługi studenta jest przyjazna i stoi na wysokim poziomie. Praktyczność i przyjazność mamy zapisane w kodzie genetycznym naszej organizacji.

  Serdecznie zapraszamy na MBA DAY.

  8 września 2012 r. (sobota) Wyższa Szkola Bankowa w Chorzowie zaprasza na MBA Day - dzień otwarty Programu MBA! Jest to najlepsza okazja aby:

  • poznać atmosferę zajęć MBA,
  • uczestniczyć w przykładowych wykładach i szkoleniach.

  Aby wziąć udział w zajęciach proszę wypełnić formularz zgłoszeniowy.

  Harmonogram MBA Day

  10.00-10.15
  Przywitanie gości przez Dziekana dr Krzysztofa Koja oraz krótka prezentacja Programu MBA

  10.20-11.10
  Wystąpienie Andrzeja Blikle - cenionego profesora nauk matematycznych, członka Fundacji Kultury, ekonomisty. Wykład pt. "Czy firma musi wyglądać jak armia pruska?".

  11.10-12.10
  Panel dyskusyjny pt. "Czy kryzys nam zaszkodził? Perspektywy dla polskiej gospodarki i wyzwania dla przedsiębiorców". Rozmowa z najbardziej wpływowymi przedsiębiorcami z woj. śląskiego. Panel poprowadzi redaktor Aleksander Gortat z Telewizji Silesia.

  12.10-12.45
  Brunch i przerwa kawowa dla uczestników

  12.45-14.00
  I grupa - prowadzący Roman Kraczla (Prezes SMG/KRC). Szkolenie pt. "Warsztat menedżerski. Coaching inteligencji emocjonalnej menedżera ".
  II grupa - prowadząca Ilona Stawczyk (Wykładowca na studiach Executive MBA). Szkolenie pt. " Wystąpienia publiczne - eksplozja kontrolowana ".

  14.00-14.15
  Zakończenie i pożegnanie gości przez Dziekana dr Krzysztofa Koja i wspólne pamiątkowe zdjęcie.

  Miejsce

  Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie
  ul. Sportowa 29

  • Wykłady - Aula B
  • szkolenie I grupa - sala nr 2
  • szkolenie II grupa - sala nr 3
  • brunch/ przerwa kawowa - sala nr 5

   

  Dodatkowe informacje na stronie:
  www.wsb.chorzow.pl/studia-mba,mba-day-08-09-2012


  Mamy przyjemność poinformować, że MBA Portal objął partonat medialny nad spotkaniem MBA Day.

Media Społecznościowe

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl