• Dlaczego warto wybrać Polsko-Francuskie Studia Zarządzania typu MBA?

  Kategoria: Publikacje

  Absolwentka, Pani Maria Bombińska :" Efekty nauki widzę w pracy, przekonałam się, że dzięki studiom lepiej rozumiem procesy zachodzące w przedsiębiorstwie, poznaję obszary biznesu z którymi nie miałam do tej pory styczności, czuję się bardziej pewna podczas dyskusji z kontrahentami francuskimi. Studia MBA zawsze kojarzyły mi się z pewnym prestiżem, jednocześnie zdawałam sobie sprawę, że będę musiała ciężko pracować, ale dają one konkretne narzędzia do pracy, co mnie satysfakcjonuje."

  Dominika Ostrowska-Augustyniak : „Nie bez powodu zdecydowałam się na podyplomowe Polsko-Francuskie Studia Zarządzania typu MBA zorganizowane przez Uniwersytet Łódzki i Uniwersytet Lyon III. Uczą twórczego, samodzielnego podejścia do zarządzania."

  Czy osoby kończące studia MBA podnoszą swoją wartość na rynku pracy?
  Absolwenci tych studiów zdecydowanie podnoszą swoją wartość rynkową. Ich umiejętności i wiedza są znacznie wyższe aniżeli rówieśników, nie posiadających studiów menedżerskich. Wyraża się to w poziomie proponowanych im wynagrodzeń.
  Pani Anna Nakonieczna studia MBA "pozwoliły mi podnieść moje kwalifikacje oraz udoskonalić umiejętności, które mogę wykorzystywać w pracy zawodowej oraz efektywniej zarządzać prawie 20-osobowym zespołem."

  Jaka jest pod tym względem charakterystyka Łodzi?
  Nasi absolwenci pracują w renomowanych firmach zagranicznych, takich jak: Infosys, Merloni, ABB, Accor, Carrefour, Rentsch. Są aktywni w sektorze bankowym: PKO S.A., M-Bank, Bank Przemysłowy, BISE i ubezpieczeniowym czy w firmach konsultingowych. Wielu wyjeżdża do Warszawy lub za granicę. Nasz dyplom daje dzisiaj szansę na karierę na europejskim rynku pracy.
  Pani Katarzyna Berthet mówi: „Skondensowany program studiów pozwala przyszłym menedżerom na zdobycie wiedzy z wielu różnorodnych dziedzin. Zajęcia prowadzone dwutorowo przez polskich i francuskich wykładowców co umożliwia poznanie specyfiki pracy na obu rynkach. Studia te znacznie ułatwiły mi start oraz zrozumienie zasad pracy we Francji . Oprócz zdobytej wiedzy poznałam bardzo ciekawych ludzi, pracujących w różnych branżach."

  Czy w Łodzi rynek studiów MBA jest rozbudowany?
  Rynek szkoleń w Łodzi jest ciągle mało rozbudowany. Najlepszą pozycję mają studia prowadzone w UŁ z renomowanymi francuskimi i amerykańskimi partnerami.

  Cechą polsko-francuskich studiów zarządzania, prowadzonych w UŁ, będących francuskim odpowiednikiem MBA, jest ich wieloletnia renoma i prestiż. Są one najstarszymi studiami zarządzania w Polsce, funkcjonują nieprzerwanie od roku 1993. Nasi absolwenci pracują w najbardziej znanych firmach francuskich i w koncernach międzynarodowych. Bardzo duża część wykładów prowadzona jest po francusku, przez profesorów z Lyonu. Naszymi studentami są również obcokrajowcy także Francuzi, przyjeżdżający na nasze studia z Francji. Studia te dają szansę uzyskania 2 cenionych przez pracodawców dyplomów zarządzania: polskiego i francuskiego.

Media Społecznościowe

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl