Zoltán Buzády

Zoltán Buzády
Jak ważne są studia MBA we współczesnym świecie biznesu?
 
We współczesnym świecie biznesu rośnie potrzeba stosowania nie tylko najlepszych międzynarodowych praktyk zarządzania, ale także międzykulturowych oraz lokalnych rozwiązań. Te nowe rozwiązania są związane zarówno z wewnętrzną organizacją w danej firmie, jak i z tym, w jaki sposób firma odnosi się do własnej sieci przedsiębiorstw i ich szerszego ekosystemu biznesowego. Program CEU Business School MBA daje profesjonalistom narzędzia do osiągnięcia sukcesu w tym skomplikowanym świecie biznesu.
 
Dla kogo przeznaczone są studia MBA?
 
CEU Business School MBA jest stworzony z myślą o praktykach szukających pewnej podstawy dla pomyślnej kariery w międzynarodowym środowisku pracy, niezależnie od wielkości firmy. MBA jest przydatne zarówno w dużych międzynarodowych korporacjach, jak i w rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstwach. Z wiedzy MBA mogą skorzystać właściciele firm oraz wynalazcy z Europy Środkowej i Wschodniej.

Czego ludzie mogą nauczyć się podczas studiów MBA ?

Oprócz podstawowych przedmiotów oferowanych przez każdy program MBA, CEU proponuje szeroki zakres tematów związanych z przedsiębiorczością/innowacją, finansami, marketingiem i rozwojem biznesu. Niektóre przykłady naszych kursów to: „Design Thinking", „Entrepreneurial Finance", „Action Learning", „Board Room Executive Simulations", oraz „Leading Change".

Jakie są zalety studiowania MBA w Szkole CEU Bussines School?

Nasz program będąc pierwszym MBA w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (założony ponad 25 lat temu), ma długą historię osiągnięć i sukcesów. Zbudowaliśmy nasz MBA w oparciu o najlepsze wzorce z USA, uwzględniając i kładąc nacisk na te elementy, które mają szczególnie znaczenie dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz rynków wschodzących. Dodatkowo uczestnicy naszych studiów MBA korzystają z doświadczeń i wiedzy międzynarodowej kadry wykładowców, a także międzynarodowego składu grupy. Nauka wraz z osobami z różnych zakątków świata daje ogromną synergię wiedzy. Nasz program jest też ciągle aktualizowany, aby nadążyć za zmieniającym się otoczeniem biznesowym.

Czy studia MBA są wciąż popularne czy stają się mniej atrakcyjne ?

Na pewno MBA jest nadal popularny! Mamy rekordową liczbę przyjętych studentów w naszym weekendowym programie Executive MBA. Uczestnicy studiów Executive MBA dojeżdżają lub przylatują do Budapesztu na zajęcia m.in. z Macedonii, Pragi , Kijowa i Moskwy.

Jak absolwenci MBA są przygotowani do nowoczesnych wyzwań gospodarczych?

Nowoczesna gospodarka szybko się zmienia, jest niepewna, ale też pełna nowych możliwości i okazji, podobnie jak gospodarka, za czasów której powstało CEU Business School. Ze względu na nasze doświadczenie w edukacji menedżerów, którzy doprowadzili do przejścia Węgier do gospodarki rynkowej, jak żadna inna szkoła rozumiemy, jak przygotować naszych współczesnych studentów do bieżących wyzwań gospodarczych.
Nawet po ukończeniu studiów utrzymujemy kontakty z naszymi absolwentami. Oferujemy naszym byłym studentom możliwości powrotu na wykłady gościnne i warsztaty. Zapraszamy także do uczestnictwa w otwartych imprezach i konferencjach oraz do dzielenia się nowymi informacjami czy wyzwaniami.

Jak obecna sytuacja gospodarcza wpływa studia MBA ?

Popyt na wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, przedmiotów pokrewnych ciągle wzrasta. Widzimy też, że młodzi kandydaci są bardziej zainteresowani szerszym kontekstem zarządzania, takim jak biznes i społeczeństwo, stabilizacja biznesu czy regulacji prawnych.

Co może Pan poradzić przyszłym studentom MBA ?

Będąc również absolwentem MBA, mogę powiedzieć potencjalnym studentom, że czas poświęcony na studiowanie MBA to był wyjątkowy okres w moim życiu. MBA wymagają poświęcania bardzo dużej ilości energii i czasu, ale przygotowują absolwenta na kolejne dziesięć lub dwadzieścia lat kariery zawodowej. Jako absolwent MBA będziesz mógł zadawać istotne i ważne pytania, które będą zmieniać firmy, korporacje i przedsiębiorstwa rozpoczynające działalność.

Dziękuję za rozmowę.

Media Społecznościowe

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl