Waldemar Olbryk

Waldemar Olbryk

Który program MBA Pan skończył i kiedy?

Jestem absolwentem 2 edycji programu EMBA organizowany przez PAM Center (Uniwersytet Łódzki).

Co skłoniło Pana do podjęcia studiów MBA?

Moją motywacją do skończenia programu MBA było zdobycie prestiżowego tytułu, poznanie ludzi, ale również „upraktycznienie” mojej wiedzy poprzez prace zespołowe / business case’y.

Czy wybór programu MBA był trudną decyzją?

Z jednej strony bardzo duże wsparcie dostałem z firmy (zarówno finansowe jak i menadżerskie). Z drugiej strony ważną rolę odegrała moja rodzina: trzymała kciuki by mi się powiodło na studiach, organizowała swoje zadania tak, abym miał czas na studiowanie i pracę.  Dodatkowo mój szef uzupełnił (??) zakres moich obowiązków i powiedział: „if you have more, you will do more”. Miał rację. Udało się więcej pracować i dodatkowo ukończyć studia MBA!

Czy wybrane studia MBA spełniły Pana oczekiwania? Co Panu dały?

Z dzisiejszej perspektywy mogę przyznać, że dostałem to, czego oczekiwałem. Oprócz samego dyplomu zdobyłem szeroką, a zarazem praktyczną wiedzę, kontakt z ówczesnym biznesem cross – sektorowym (zarówno w grupie jak i wśród wykładowców, często praktyków). Dodatkowo dla mnie samego było to swoiste turbodoładowanie, bo zdobyłem to, o czym gdzieś kiedyś słyszałem. Dyplom MBA był i jest dla mnie pewnym wyróżnikiem. Ponadto studia MBA dały mi szansę na kolejne ciekawe projekty, do których wiedza MBA jest się konieczna.

Jak ocenia Pan ukończone studia MBA w kategorii inwestycji?

Wiele z tego na co liczyłem się spełniło. Oczywiście niezbędna jest do skończenia studiów MBA ciężka praca i odrobina szczęścia. Myślę, że ta inwestycja cytując Waren’a Buffet’a (“the most important investment you can make is in yourself”) dała mi wiele poczucia własnego osiągnięcia i przełamania kolejnej bariery we własnym rozwoju po zakończonych studniach.

Czy ukończenie studiów MBA wpłynęło na rozwój Pana kariery zawodowej? (awans, zmiana pracodawcy, zmiana obszaru działania)

Zmiany w mojej pracy związane z podjęciem studiów MBA rozpoczęły się (niestety ??) już w trakcie studiów. Może to brzmi nieco na wyrost, ale poczucie uczestniczenia w uzupełniającym, poszerzającym moją wiedzę i umiejętności prestiżowym programie MBA z pewnością zwiększyły poczucie, że mogę zrobić kolejny krok i samodzielnie prowadzić większe projekty.

Jakich wskazówek mógłby Pan udzielić potencjalnym kandydatom na studia MBA?

Przygotujcie się samodzielnie do 2 lat wyjątkowego i wdzięcznego wysiłku. Zróbcie to zarówno zawodowo a co ważniejsze prywatnie. W moim wypadku był to wspólny sukces rodziny, która zaakceptowała nie tylko dodatkowe wyzwanie, ale i bardzo mnie wspierała.

Dziękuję za rozmowę

Media Społecznościowe

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl