Egzamin GMAT on-line w domu – czy to możliwe?

Egzamin GMAT on-line w domu – czy to możliwe?

Zdanie egzaminu GMAT jest elementem koniecznym dla kandydatów na większość studiów MBA na świecie. W szczególności ten egzamin jest obowiązkowy dla studiów MBA prowadzonych przez uczelnie w USA. Na temat poziomu tego egzaminu powstało wiele opinii. Niektóre z nich urosły do miana legend, często przerażających.

Graduate Management Admission Test (GMAT) to komputerowy test mający na celu ocenę niektórych umiejętności analitycznych i językowych potrzebnych przy podjęciu studiów magisterskich lub podyplomowych, takich jak studia MBA. Wymaga on znajomości gramatyki, algebry, geometrii i arytmetyki. Test jest przeprowadzany wyłącznie w języku angielskim.

GMAT składa się z 4 części: eseju - analitycznej oceny pisania, części zintegrowanego wnioskowania, części matematyczno-ilościowej oraz części językowej. Egzamin trwa 187 min. nie licząc przerw. Zwykle odbywa się on w wyspecjalizowanych centrach egzaminacyjnych, w których w odizolowanych boksach i pod nadzorem kamer kandydaci przystępują do egzaminu.

Jednakże z powodu epidemii koronawirusa wiele centrów egzaminacyjnych GMAT zostało tymczasowo zamkniętych a umówione sesje egzaminacyjne odwołane. Wychodząc naprzeciw tej sytuacji, Graduate Management Admissions Council (GMAC), właściciel i twórca GMAT, udostępnił tymczasowo egzamin GMAT w formie on-line umożliwiając przystąpienie do niego w warunkach domowych. Jest to istotna zmiana i z pewnością każdy kto kiedykolwiek zdawał GMAT otworzy szeroko oczy na tę wiadomość.

Kiedy mogę przystąpić do egzaminu GMAT w domu?

Egzamin online GMAT jest dostępny do rejestracji od 14 kwietnia 2020 roku! Internetowy GMAT będzie dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w okresie od 20 kwietnia do 15 czerwca 2020 r.

Kto może przystąpić do egzaminu?

GMAC planuje udostępnić tymczasową wersję online GMAT każdemu kandydatowi z krajów, w których pojawiła się epidemia COVID-19. Wyjątkami są Kuba, Iran, Korea Północna, Sudan, Słowenia i Chiny kontynentalne ze względu na ograniczenia dostępu do Internetu lub ograniczenia prawne.

Jak podobny jest egzamin online do zwykłego GMAT?

Egzamin GMAT w domu jest na pewno tańszy od tradycyjnego i kosztuje 200 USD za rejestrację, zaś rejestracja za egzamin tradycyjny kosztuje 250 USD.

Nie będzie też sekcji eseju - analitycznej oceny pisania (ang. AWA). To znacząca zmiana, gdyż część AWA oryginalnie trwa 30 min, a to 16% oryginalnego całkowitego czasu na testowanie!

Test on-line będzie zawierał pozostałe trzy sekcje, z taką samą ilością pytań i czasu, co egzamin tradycyjny.

Co ważne zdanie egzaminu online nie będzie się liczyło do 12-miesięcznych limitów GMAT i dożywotniego limitu. Warto tutaj przypomnieć, że studenci mogą zdawać GMAT nie więcej niż 5 razy w ciągu 12 miesięcy, i zdawać tylko 8 egzaminów GMAT ogółem w życiu. Niestety egzamin GMAT online można zdawać tylko raz.

Jeśli chodzi o protokół rozpoczęcia egzaminu to GMAC zapowiedział: „Protokoły rozpoczęcia i zabezpieczenia zostaną zmodyfikowane oraz dostosowane do zdawania egzaminu przez Internet. Do zarządzania integralnością testu będą powołani zdalni egzaminatorzy”. Osoby przystępujące do egzaminu GMAT będą musiały przejść przez procedurę skanowania pokoju, w którym będą zdawać egzamin. Trzeba będzie przesłać m.in. zdjęcia swojego biurka w celu sprawdzenia przez egzaminatora, że w pobliżu komputera nie ma długopisów, kartek papieru, książek itp. Ewentualne notatki można będzie robić tylko na ekranie komputera, tj. na udostępnionej, wirtualnej tablicy.

Czy przystępować do internetowego egzaminu GMAT w domu?

Jeśli planujemy aplikowanie do szkoły biznesu w najbliższym czasie i mamy więcej wolnego czasu, aby wziąć GMAT, a do tego mamy prywatną przestrzeń w domu, w której możemy podejść do egzaminu, to warto rozważyć tę opcję. Dzięki egzaminowi on-line będziemy mogli ćwiczyć w dokładnie tym samym środowisku, w którym będziemy go zdawać, a dodatkowo sam egzamin będzie krótszy niż tradycyjny GMAT.

więcej informacji: https://www.mba.com/exams/gmat-online


Komentarze

Brak komentarzy...


Wyślij komentarz

Media Społecznościowe

Historia Bloga

MBAnet - sieć absolwentów MBA

 

Katalog Studiów Podyplomowych - studiapodyplomie.pl