W dniach 13-14 lutego 2020 roku w Mediolanie odbyło się spotkanie dziekanów i dyrektorów szkół biznesu, członków EFMD. W konferencji udział wzięło ponad 350 przedstawicieli szkół biznesu z całego świata. Tematem przewodnim było zarządzanie wpływem (Managing Impact).
W dniu 8 lutego 2020 r. w Paryżu ponad 200 wystawców zebrało się na targach edukacyjnych Eduniversal 2020. Pośród nich, jedyna zagraniczna uczelnia, Politechnika Gdańska – z prestiżowym Programem MBA.
Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) to jedna z form dofinansowania studiów rozwoju pracowników dostępna w naszym kraju. Korzystając z KFS można również dofinansować udział pracowników w studiach MBA. W programie mogą uczestniczyć pracodawcy z całej Polski.
Tradycyjnie z początkiem roku dziennik Financial Times publikuje wyniki rankingu programów full-time MBA. Czołówka rankingu jest bardzo zbliżona do ubiegłorocznej edycji. W obrębie pierwszej 5-tki dochodzi tylko do zamiany pozycji pomiędzy programami. W rankingu nie ma żadnego programu MBA z Polski.
W budynku C Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, dzięki zagospodarowaniu dawnej pracowni komputerowej, powstała specjalna przestrzeń pracy wspólnej i spotkań przeznaczona dla studentów programów MBA oraz absolwentów SGH.
Pierwsze polskie studia Executive MBA mają 30 lat! W październiku 1989 roku rozpoczęła je grupa 42 słuchaczy, z czego 27 osób dotarło do końca nauki i uzyskało dyplomy. Spotkali się po latach, podczas jubileuszu w grudniu 2019 roku.
Znaczenie wspólnych programów MBA (ang.: Joint MBA) w kształceniu zawodowym menedżerów stale rośnie. Rośnie też ilość tego typu programów oferowanych przez konsorcja najlepszych uczelni na świecie. Czym są wspólne programy MBA i co je odróżnia od innych studiów MBA?
Dziennik „Rzeczpospolita” ogłosił wyniki 4. edycji rankingu Najlepszych uczelni i wydziałów ekonomicznych w Polsce. Podobnie jak w ubiegłym roku najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce okazała się Szkoła Główna Handlowa z Warszawy (4. razy z rzędu). Najlepsze studia ekonomiczne oferuje Uniwersytet Warszawski, kolejne miejsca zajęły: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.
Zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku 2020!
Zestawienie najlepszych uczelni biznesowych w Europie jest publikowane corocznie w grudniu przez „Financial Times”. W tegorocznej edycji rankingu: 1. miejsce HEC Paris (2. w 2018 r.), 2. miejsce London Business School (1. w 2018 r.), 3. miejsce SDA Bocconi/Universita Bocconi (6. w 2018 r.). W rankingu znalazły się również 2 uczelnie z Polski: Akademia Leona Koźmińskiego – 48. miejsce (43. w 2018 r.) oraz Szkoła Główna Handlowa – 69. miejsce (71. miejsce w 2018 r.).
Financial Times od 19 lat publikuje ranking 100 najlepszych studiów Executive MBA. W tym roku pierwsze miejsce zajął program prowadzony przez HEC Paris (6. miejsce w 2018), drugie Kellogg-HKUST EMBA (1. Miejsce w 2018), trzecie Trium Global EMBA (2. miejsce w 2018). W rankingu znalazł się jeden program z Polski, Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego z Warszawy, który zajął 61. miejsce (74. pozycja w 2018).
Wydawnictwo Bloomberg Businessweek od ponad 30 lat przygotowuje rankingi najlepszych szkół biznesu realizujących programy typu full-time MBA. Zwycięzcą tegorocznej edycji został podobnie jak w ubiegłym roku Uniwersytet Stanford. Drugie miejsce zajął Dartmouth University Tuck School of Business (18. miejsce w 2018) a trzecie Harvard Business School (3. miejsce w 2018).
Eduniversal - globalna agencja ratingowa specjalizująca się w szkolnictwie wyższym opublikowała wyniki rankingu Best Masters 2019. W tym roku ranking to 3 różne zestawienia studiów MBA. W rankingu najlepszych Executive MBA w Europie Środkowej i Wschodniej znalazło się 25 programów z 9 krajów, w tym 7 z Polski. W pozostałych dwóch również znalazły się programy prowadzone przez uczelnie z Polski.
Dziennik Financial Times opublikował zestawienie 100 najlepszych uczelni na świecie prowadzących studia magisterskie z zakresu zarządzania. Wśród nich są dwie uczelnie z Polski – Akademia Leona Koźmińskiego, która zajęła 42. miejsce (20. w 2018 roku) i Szkoła Główna Handlowa, która znalazła się na 58. pozycji (59. w 2018 roku), a także 5 innych uczelni z Europy Środkowo-Wschodniej.
Jeśli myślisz o podjęciu studiów MBA i chcesz dowiedzieć się czego więcej na ich temat, już teraz możesz porozmawiać z Tomkiem naszym chatbotem. Nasz chatbot to nowa propozycja kontaktu i interakcji z MBA Portal i nie tylko.
Wydawnictwo QS opublikowało wyniki rankingu Global MBA Ranking 2020. W zestawieniu znalazło się 240 programów. W globalnym zestawieniu 1. miejsce zajęły ex-equo programy organizowane przez The Wharton School (Penn) i Stanford University. W zestawieniu nie znalazł się żaden program MBA z Polski.
Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów otrzymała odnowienie prestiżowej akredytacji CEEMAN IQA (International Quality Accreditation), potwierdzającej spełnienie najwyższych międzynarodowych standardów edukacji menedżerskiej.
Żyjemy w globalnej wiosce. Nasz świat jest teraz bardziej połączony niż kiedykolwiek wcześniej. Tak też się dzieje ze światem biznesu. Z tego powodu, pracodawcy w dużych międzynarodowych firmach doceniają coraz bardziej międzynarodowe doświadczenie i rekrutują absolwentów studiów MBA.
Jesteśmy ubrani w najlepszy strój biznesowy, mamy bez zarzutu CV w ręku i jesteśmy gotowi do nawiązywania kontaktów oraz rozmów! Jednak, kiedy zbliżamy się do stoiska szkoły biznesu naszych marzeń, w naszym umyśle następuje pustka. Zastanawiamy się co mówić. Jak zrobić najlepsze pierwsze wrażenie?
Dla ambitnych menedżerów, truizm, który był i jest niezmienny od pokoleń, prawdopodobnie polegał na tym, że nie ma szybszego sposobu na awansowanie w korporacji niż powrót do szkoły i zdobycie dobrego MBA. Ostatnimi czasy okazuje się, że dla wielu był to również najszybszy sposób na spiętrzenie długu.
Andrzej Popadiuk, Prezes Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, został członkiem Zarządu European Foundation for Management Development (EFMD) oraz EFMD Global Network – organizacji zrzeszających ponad 900 uczelni ekonomicznych, szkół biznesu, instytucji i firm z 91 krajów z całego świata.
Wydawnictwo QS zamieściło w ostatnich dniach wyniki rankingu programów Executive MBA 2019. Po raz pierwszy w tym rankingu został sklasyfikowany program z Polski, prowadzony przez Politechnikę Gdańską. Tegoroczny ranking w skali globalnej wygrał The Wharton School (Penn), drugie miejsce zajął Sloan School of Business (MIT) a trzecie London Business School.
Wydawnictwo PERSPETYWY ogłosiło 20. edycję Rankingu Szkół Wyższych. Laureatem jubileuszowej edycji Rankingu Uczelni Akademickich został Uniwersytet Warszawski. W Rankingu Uczelni Niepublicznych Akademia Leona Koźmińskiego (po raz 20. raz!) otrzymała najwyższe miejsce. Natomiast w Rankingu Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim zajęła pierwsze miejsce.
Program Executive [email protected] otrzymał w tym roku odnowienie akredytacji AMBA (Association of MBAs). Została w ten sposób po raz kolejny potwierdzona wysoka jakość i skuteczność Programu realizowanego od 1991 roku przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania WZ UW.
W połowie maja odbyła się kolejna 15ta edycja kongresu MBA organizowana przez Krakowską Szkołę Biznesu UEK. Tegoroczny Kongres był zorganizowany pod tytułem: „Teoria chaosu – wartość (nie)zależności?” W dwudniowych obradach wzięło udział około 200 osób.
Regulamin | Klauzula informacyjna | copyright © MBA Portal 2007-2012 & MBA Portal Sp. z o.o. 2013-2020
powered by bluebirdPortal.Net